Depilacja laserowa, inaczej fotoepilacja jest zabiegiem, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Jest to najskuteczniejsza metoda z której korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego LightSheer Desire jest praktycznie bezbolesny, nie powoduje przebarwień skóry ani pękania naczyń krwionośnych.

Dzięki pracy na urządzeniu amerykańskiej marki Lumenis, która jest liderem w produkcji laserów medycznych otrzymujesz gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa. Laser ten posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, a także certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001 oraz CE. Kosmetolog, który wykonuje zabieg posiada dokumenty uprawniające go do wykonywania pracy przy użyciu lasera.

Przed zabiegiem każdy klient wypełnia kartę zabiegową. Na jej podstawie określamy rodzaj skóry oraz włosa. Dzięki temu możemy dobrać najbardziej skuteczne parametry. Przed każdym zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami oraz przygotowaniem do zabiegu.

Przed zabiegiem

Bezpośrednio przed zabiegiem należy bardzo dokładnie zgolić włosy w miejscu depilacji, wskazane jest zostawienie 1cm2 włosów, w celu oceny ich koloru i grubości. Włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4  tygodni przed zabiegiem. Można natomiast je golić lub przycinać. Jeśli skóra jest sucha należy ją codziennie nawilżać, pomoże to w szybszej regeneracji.

Przed zabiegiem skóra powinna być możliwie jak najdokładniej ogolona, umyta i niczym nieposmarowana! (zwłaszcza balsamami z drobinkami odbijającymi światło, oraz kremami z filtrami UV). W przypadku depilacji pach nie powinno nakładać się na skórę antyperspirantów.

Efekty depilacji laserowej widoczne są od pierwszej sesji. Według obserwacji 30% włosów jest usuwanych już po pierwszym zabiegu. Największy wpływ na efekty ma regularność zabiegów i ścisłe trzymanie się wyznaczonych terminów. Odstępy między zabiegami odgrywają ważną rolę ze względu na fazy wzrostu włosa – wiązka lasera niszczy włosy w fazie wzrostu, czyli w anagenie. W efekcie po odbyciu serii zabiegowej niechciane włoski praktycznie przestają odrastać. Dla uzyskania stałego efektu (jeśli jest taka potrzeba) raz na dwa lata najlepiej wykonać zabieg przypominający (szczególnie zalecane jest to dla osób z problemami hormonalnymi).

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem klient wypełnia kartę zabiegową. Następnie dokładnie oczyszczamy skórę i zaznaczamy obszar poddawany fotoepilacji, zabieg wykonywany jest z użyciem specjalnych okularów, chroniących wzrok przed światłem lasera. Po ustawieniu odpowiednich parametrów kosmetolog za pomocą chłodzącej głowicy przystępuje do działania, każde miejsce na skórze traktowane jest wiązką światła, tak, aby nie ominąć żadnego obszaru. Po wykonaniu całego zabiegu, jeśli jest taka potrzeba skóra jest schładzana i zabezpieczana odpowiednią maścią, a kosmetolog informuje o postępowaniu pozabiegowym.

Miejsca: całe ciało

Częstotliwość: Zabiegi wykonujemy w odstępach co 5-6 tygodni, seria którą trzeba wykonać obejmuje 4-6 zabiegów

Czas zabiegu: W zależności od partii czas zabiegu różni się od siebie. Okolica wąsika zajmuje ok. 10 minut, pachy ok. 15 minut, bikini ok. 30 minut, łydki około 30 minut

Po zabiegu

Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do minimum 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie do tygodnia (najczęściej ustępują w ciągu 48 godzin). W tym czasie należy skórę traktować delikatnie: myć delikatnym żelem, mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób.

Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzić minimum po 3 tygodniach od zabiegu.

Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach).

Stosować krem lub maść Alantan Plus, Bepanthen czy Dermopanthen.

Ciesz się idealnie gładką skórą, bez zbędnych włosków!

Wskazania:

  • chęć pozbycia się zbędnego owłosienia

  • brak czasu na codzienne golenie włosów

  • problemy z wrastającymi włoskami

  • wrażliwa skóra po goleniu

  • hirsutyzm

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią

  • cukrzyca (nieleczona), epilepsja (padaczka)

  • bielactwo, łuszczyca

  • duża skłonność do przebarwień skóry

  • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (grzybicze, bakteryjne, wirusowe, przerwanie ciągłości naskórka, opryszczka)

  • przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów (np. Isotrexin, Differin, Zorac)

  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in.. z kwasem salicylowym, po konsultacji z lekarzem można odstawić na 2 dni przed zabiegiem)

  • picie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa- należy zaprzestać spożywania na 4 tyg. przed zabiegiem)

  • stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać stosowania na 3 tyg. przed zabiegiem)

  • świeża opalenizna (również solarium – 4 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.)

  • depilacja woskiem i pęsetą (należy zaprzestać stosowania na 1 miesiąc przed zabiegiem)

  • peeling (należy zaprzestać stosowania na 1 tydzień przed zabiegiem)

  • tatuaż w miejscu poddawanym zabiegowi

Zapoznaj się z aktualną ofertą cenową

Konsultacje kosmetologiczne.

Indywidualne spotkanie z kosmetologiem, podczas którego omawiane są potrzeby i oczekiwania pacjenta dotyczące pielęgnacji skóry.