- Niechirurgiczna blefaroplastyka (lifting) powiek
- Lifting i ujędrnienie
- Usuwanie znamion
- Usuwanie blizn i rozstępów
Plazma to materia zjonizowana, która występuje w formie gazu, a większość cząstek, która się w niej znajduje, jest naładowana elektrycznie, lecz mimo to w skali mikroskopowej posiada właściwości elektrycznie obojętne. Popularnie plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia.
Zastosowanie w medycynie estetycznej
Poprzez zjawisko łuku elektrycznego, plazma azotowa odnajduje swoje zastosowanie również w medycynie estetycznej. Na podstawie tego zjawiska zostało opracowane urządzenie, które korzystnie oddziałuje na tkanki skóry przez niezwykle wysokie natężenie energii. Dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez plazmę nadmiar skóry zostaje odparowany. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegu bez użycia skalpela . Zabieg odbywa się bezdotykowo – aparat znajduje się w odległości około 0,2 mm od powierzchni skóry.
Takie zabiegi korygują zmarszczki, pomagają usunąć zmiany trądzikowe, znamiona, blizny, a nawet nieestetyczne rozstępy. Plazma znajduje wykorzystanie również w liftingu powiek, tzw. zabiegu blefaroplastyki oraz liftingu skóry.
Zabiegi z wykorzystaniem technologii plazmy:
Niechirurgiczna blefaroplastyka (lifting) powiek – powieka górna, powieka dolna, boczna część powiek.
Lifting i ujędrnienie – zmarszczki wokół ust lub uszu, „kurze łapki”, podniesienie brwi tzw. „Foxy eyes”, obręcze Wenus, ujędrnienie zwiotczałej skóry lub jej nadmiaru (brzuch, dekolt, uda, ręce)
Usuwanie znamion – włókniaki, brodawki łojotokowe, kępki żółte, prosaki.
Usuwanie blizn i rozstępów – blizny po wypadkach, po wycinaniu znamion, po cesarskim cięciu i operacjach oraz rozstępy na całym ciele.
Przebieg zabiegu
Miejsce: Całe ciało
Częstotliwość: Zabieg wykonujemy w odstępach 1,5 – 2 miesiące, seria zabiegów obejmuje 2-4 zabiegi
Przebieg zabiegu: Wypełnienie ankiety zabiegowej, oczyszczenie skóry poddawanej zabiegowi, dezynfekcja, nałożenie maści znieczulającej, wykonanie zabiegu, schłodzenie skóry
Czas zabiegu: W zależności od partii 15-60 minut.
Przed zabiegiem:
Należy zapoznać się z wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu wypełnia się szczegółową kartę zabiegową w której m.in. znajdują się pytania odnośnie przyjmowanych leków, przebytych lub obecnych chorób, posiadania metalowych elementów w organizmie. Wypełnienie karty zabiegowej stanowi podstawę do zakwalifikowania do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu zdejmujemy wszystkie metalowe elementy.
Czas zabiegu: W zależności od partii 15-60 minut.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona z lekkim obrzękiem, pojawiają się punktowe mikro „strupki”, może być odczuwane lekkie swędzenie i tkliwość.
Po zabiegu bardzo ważna jest pielęgnacja domowa:
– w dniu zabiegu na noc należy zdezynfekować obszar zabiegu wacikiem delikatnie nasączonym np. Octaniseptem. Nie pocieramy skóry, tylko delikatnie przykładamy do niej wacik. Czynność tę powtarzamy przed 2 dni po zabiegu.
– przez okres 7 dniu utrzymujemy obszar zabiegowy w całkowitej suchości, unikamy przemaczania (długie kąpiele, basen, sauna) oraz stosowania kremów i kosmetyków na tym obszarze
– w przypadku wystąpienia obrzęku należy schładzać obszar zabiegowy (owinąć opakowanie chłodzące w czysty materiał, trzymać chwilę z odstępami czasowymi)
– nie wolno zdrapywać ani pocierać punktów sublimacyjnych
– przez około miesiąc po zabiegu skóra jest wrażliwa, tkliwa i podatna na bodźce zewnętrzne – należy używać kosmetyków delikatnych i nie podrażniających naskórka
– jeśli chcemy nałożyć na obszar zabiegowy makijaż używamy jednorazowych aplikatorów (unikamy używania pędzli i gąbeczek do makijażu)
– przez około miesiąc po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i używać kremu z filtrem SPF 50
– punkty sublimacyjne „odpadają” po 7-14 dniach od zabiegu, zależy to od indywidualnych cech organizmu – jednak nie oznacza to, że skóra jest już w pełni zregenerowana.
Wskazania:
Przeciwwskazania: