Stymulatorami tkankowymi nazywamy grupę preparatów do iniekcji, których zadaniem jest odbudowanie struktur starzejącej się skóry, pobudzenie procesów regeneracyjnych i głębokie odżywienie skory. Wraz z wiekiem synteza kolagenu i elastyny spada, dlatego potrzebna jest dodatkowa stymulacja fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję tych białek.
Do głównych zalet stosowania stymulatorów tkankowych zalicza się:
– poprawę owalu twarzy
– spłycenie zmarszczek
– budowanie stelaża podtrzymującego skórę
– rewitalizację skory
– likwidowanie cieni pod oczami
– rozjaśnienie przebarwień
– głębokie nawilżenie i odżywienie
Na rynku istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych. Różnią się między sobą przeznaczeniem, trwałością, składem oraz mechanizmem podania. O rodzaju zastosowanego preparatu ostatecznie zawsze decyduje kosmetolog wykonujący zabieg – biorąc pod uwagę wywiad poprzedzający, potrzeby skóry oraz oczekiwania. Stymulatory są wytwarzane na bazie takich substancji jak: polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy, kwas L-polimlekowy, aminokwasy, bursztynian sodu.
W zależności od rodzaju i przeznaczenia danego stymulatora możemy go podawać:
– metodą 5 BAP
– igłą jako „głęboką mezoterapię”
– kaniulą
Stymulatory, a wypełniacze
Dzięki wypełniaczom możemy uzyskać niemalże natychmiastowy efekt wypełnienia bruzd i zmarszczek – niestety skutkuje to również krótszym czasem działania. Przy wypełniaczach działamy tylko na problematyczny obszar. W przypadku stymulatorów sytuacja jest odwrotna – efekt nie jest widoczny natychmiastowo po zabiegu ale jego spektrum działania jest dłuższe i wielokierunkowe. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych daje bardziej naturalne efekty, nie ma możliwości „przerysowania” rysów twarzy.
Miejsca: okolica oczu, twarz, szyja, dekolt, dłonie, uda, brzuch
Częstotliwość: Zabiegi wykonujemy w serii 3 zabiegów w odstępach co 3-5 tygodni, zabiegi można wykonywać przez cały rok
Przed zabiegiem: klient wypełnia kartę zabiegową, kosmetolog omawia oczekiwania klienta i dobiera odpowiedni preparat do wykonania zabiegu
Przebieg zabiegu
Demakijaż, dezynfekcja skóry, nałożenie maści znieczulającej, wykonanie zabiegu, aplikacja kremu po zabiegowego.
Każdy klient dostaje od nas produkt do pielęgnacji pozabiegowej, do stosowania w domu.
Czas zabiegu: 40-60 minut, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.
Po zabiegu
Ślady na skórze po iniekcji pozostają na skórze od 6 do 48 godzin (zależy to od rodzaju skóry i użytego preparatu), skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Wprowadzone składniki mają przedłużone działanie – nawet do miesiąca po zabiegu. W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu, do czasu wygojenia się skóry nie powinno się korzystać z sauny, solarium, kąpieli słonecznych, basenu, należy unikać dużego wysiłku fizycznego i alkoholu.
Efekty: ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek/blizn, podniesienie owalu twarzy, poprawa gęstości skóry, rozświetlenie.
Preparaty na których pracujemy to m.in.: Tropokolagen, Aquashine, Geolifting, Xela Rederm, Jalupro, Nucleofill, Profhilo, Amieyes, Nithya, Linerase, Phormae, Elisir.
Cena zabiegu uzależniona jest od rodzaju użytego preparatu.
Wskazania:
Przeciwwskazania: